Translate

30 Mart 2013 Cumartesi

OLAYLAR ÇIKTI MAÇ SEYİRCİSİZ OYNANDI


Abdi İpekçi'de ortalık karıştı


Abdi İpekçide ortalık karıştı

Beko Basketbol Ligi'nin 24. haftasında Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak olan Galatasaray MP-Karşıyaka maçının öncesinde büyük olaylar çıktı


Beko Basketbol Ligi'nde haftanın en kritik maçlarından biri olan Galatasaray Medical Park - Pınar Karşıyaka mücadelesinin çıkan olaylar nedeniyle seyircisiz oynanmasına karar verildi.

Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak karşılaşma öncesinde iki takım taraftarları arasındaki gerginlik kavgaya dönüştü. Maçın başlamasına kısa süre kala Galatasaraylı taraftarlar, Karşıyaka aleyhine tezahüratta bulundu.

Sarı-kırmızılılar, salonun küçük bir bölümünde takımlarını desteklemek üzere yer alan konuk ekip taraftarlarının bulunduğu bölüme saldırdı. Güvenlik önlemlerinin yetersiz kalması nedeniyle olaylar büyüdü. Özel güvenlik elemanlarının müdahale edemediği olaylar sırasında yaralananların olduğu gözlendi.
      
Çok sayıda Galatasaraylı taraftarın olaya karışması sonrası Karşıyaka taraftarları salondan çıkmak zorunda kaldı. Olaylarda yaralanan her iki takım taraftarlarına salon içinde tedavi uygulandı.
      
Çevik kuvvet ekiplerinin salona girmesinin ardından olaylar yatıştı. Ancak Galatasaraylı taraftarlar, zaman zaman salon dışındaki Karşıyaka taraftarlarına müdahale etmek için hamle yaptı, emniyet güçleri bunları engelledi.
      
HAKEMLER VE OYUNCULAR SOYUNMA ODASINA GİTTİ

Karşılaşma öncesi ısınmak için sahaya gelen her iki takım oyuncuları da yaşanan olaylar nedeniyle soyunma odasına gitmek zorunda kaldı.
      
Sarı-kırmızılı bazı taraftarların, Pınar Karşıyaka oyuncularına sözlü sataşmada bulunduğu görüldü.
      
Maçın hakemleri de salon içinde yaşanan olayların yatışması için soyunma odasına gitti.
      
Beko Basketbol Ligi'nde Pınar Karşıyaka ile Galatasaray Medical Park arasında sezonun ilk yarısında İzmir'de oynanan maçta ev sahibi takım taraftarlarının Galatasaray aleyhine açtığı büyük boyuttaki başı kesilen aslan posterine sarı-kırmızılılar büyük tepki göstermişti.
AA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder