Translate

30 Mart 2013 Cumartesi

BAHÇELİDEN SERT AÇIKLAMA


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Dilinin altında ne var? söyle bakalım millete, bir gece dahi başbakan kalamazsın." diyerek sert çıktı.


'Bir gece dahi başbakan kalamazsın!'

 MHP İlçe Teşkilatının yeni yerinin açılışını yapmak ve MHP'ye katılan Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in rozetini takanBahçeli, Alanya MHP teşkilatını ve Ülkü Ocakları'nı ziyaret etti.
MHP ilçe teşkilatı önünde kalabalığa konuşan Bahçeli Başbakan'a hitaben, "İki de bir kalkıyor 'Benim eşim Arap kızıdır' diyor. Kim olursa olsun. Bizi ne ilgilendirir. Sen de kalkıyorsun, 'ben Gürcüyüm' diyorsun. Sana soran mı var necisin diye? Eğer eşim Arap, ben Gürcüyüm diyorsan evladın gemicik sahibi Bilal'ine ne diyeceğiz biz." dedi.
"Türkiye'yi eyaletlere bölerek bir bölümünü Bağımsız Kürdistan kurma heveslilerine vermeyi mi diye düşünüyorsun? İmralı canisine önce ev hapsini, sonra affa, sonra meclise getirmeye, sen çözüm mü diyorsun?" diye soran Bahçeli, "Sayın Başbakan çözümden ne anlıyorsun? Dilinin altında ne var? Söyle bakalım bu millete. Bir gece dahi başbakan kalamazsın. Ülkeyi aldatıyorsun. Milleti oyaliyorsun. Onun için çözümle ilgili ne istediklerini, ne yapmak istediklerini açıklamak zorundalar." dedi.
Memleketin ateşle oynatıldığını ifade eden Bahçeli, " Memleketi ateşle oynatıyorlar. Bu gidişat hayıra işaret değil. Bugün yuvalar kurulmuş. Beraber yaşama iradesi ortaya konulmuş. Aile kurulmuş. Çoluk çocuğa karışmış, çok sayıda evlatları olmuş. Şimdi bunları Kürt-Türk diyerek nasıl ayırt edebiliriz. Onun için birlikte yaşamak bin yıllık kardeşliği ve hukuku devam ettirmek dururken bir caninin peşinden giderek PKK'nın oyuncağı olmaya gerek var mı? PKK, 40 bin bu ülkenin insanını katleden binlerce evladı, Mehmetçik ve polisi şehit eden bir cani örgüt. Bu örgütle müzakere edilmez. Bu örgütle görüşülmez. Bu örgütle pazarlık yapılmaz. Peki ne yapalım, çözümü siz söyleyin diyorlar. Çözümü söylüyorum Alanya'dan. Sayın Başbakan yapabilecek misin, cesaretin var mı? yüreğin var mı? Çözüm bölücü terör örgütüyle mücadelede kesin kararlılık ve terörün kökünü kazımaktır." şeklinde konuştu.
Başbakan'ın silahları "şuraya gömde yurt dışına çık" dediğini hatırlatan Bahçeli, yurt dışındakiler için meclisten teskere çıkarttık. Niye gidip de Türk bayrağının Kandil'e asamadığını sordu.
Çözümün bir aldatmaca, kandırmaca olduğunu dile getiren Bahçeli, "Kiminle barış yapacaksınız Yıllardır milletimizi bölmeye çalışan unsurlarla neyin pazarlığını yaparak barış sürecini yapıyorsun. Böyle bir şey olablir mi?" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder